Lietuvos iniciatyva paskelbtas bendras JT Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkų pareiškimas dėl situacijos Baltarusijoje
Rugsėjo 28 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalių narė ir Europos Sąjunga.
Pareiškime išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl blogėjančios žmogaus teisių situacijos Baltarusijoje, žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų, pilietinės visuomenės, žmogaus teisių gynėjų persekiojimo, areštų ir smurto prieš juos, itin pablogėjusios saviraiškos bei žiniasklaidos laisvės padėties.
Baltarusija pareiškime raginama bendradarbiauti su JT institucijomis ir jų įgaliotais specialiaisiais pranešėjais, baigti žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų persekiojimą, tirti žmogaus teisių pažeidimus ir nusikaltimus prieš žurnalistus ir siekti teisingumo nusikaltimų aukoms.
JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įsteigta 2016 metais Niujorke Lietuvos iniciatyva, siekiant įtvirtinti Lietuvos įdirbį žurnalistų saugumo tema JT, išlaikyti nuolatinį JT ir tarptautinės bendruomenės dėmesį žurnalistų saugumui, raginti valstybes užtikrinti saugią aplinką žurnalistams ir žiniasklaidos atstovams. Grupei priklauso 21 JT valstybė narė, jai pirmininkauja Lietuva kartu su Prancūzija ir Graikija.

Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Atėnuose susitiko su Graikijos ministro pirmininko vyriausiuoju patarėju energetikai, klimato kaitai, aplinkosaugai ir žiedinei ekonomikai George‘u Kremliu. Susitikime aptartas pasirengimas gruodžio 8-11 dienomis Vilniuje vyksiančiam Espo konvencijos šalių susitikimui bei kiti klausimai.
Lapkričio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atstovo žiniasklaidos laisvei biuras pristatė atnaujintą Žurnalistų saugumo gairių leidinį. Tai jau trečiasis šio dokumento leidimas, prie kurio rengimo ženkliai prisidėjo ir Lietuva.

Spalio 22 dieną, pažymėdama Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metį, Užsienio reikalų ministerija surengė virtualią konferenciją „Ateitis, kurios norime ir Jungtinės Tautos, kurių mums reikia. Lietuvos indėlis į daugiašališkumą“, skirtą paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis šios organizacijos veikla ir pastangomis užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje, mažinti socialinę atskirtį, gerinti žmogaus teisių padėtį.

Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.
Liepos 9 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė 44-iosios Žmogaus teisių tarybos sesijoje su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.